Nowy artykuł opisujący jak poprawić efektywność energetyczną w przedsiębiorstwach z zastosowaniem technologii ICT oraz wykorzystaniem naszego produktu Energia®.

22-01-2014

W numerze 01/2014 miesięcznika Glob Energia ukazał się artykuł opracowany przez Agencję Rozwoju Regionalnego, przedstawiający dobre praktyki poprawiające efektywność energetyczną w przedsiębiorstwach z zastosowaniem technologii ICT (Information and Communication Technologies) oraz wykorzystaniem naszego produktu Energia®.

ICT zajmuje się technologią przesyłu informacji oraz narzędziami logicznymi do sterowania przepływem oraz transmisją danych za pomocą różnych medium. Jest obecnie uznawana za jedną z ważniejszych gałęzi IT.

 

"Istnieje wiele motywacji, które mogą skłaniać do poprawy efektywności energetycznej. Częstochowa w ostatnim czasie stała się liderem w kraju pod tym względem. Ograniczanie zużycia energii obniża koszty eksploatacji i przyczynia się do oszczędności w wydatkach konsumentów. Służy też ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych i innych zanieczyszczeń, co w efekcie przynosi także inne korzyści, np. poprawę zdrowia publicznego i ograniczenie wydatków zdrowotnych – podkreśla pan prezydent Krzysztof Matyjaszczyk."

 

Jednym z przykładów wykorzystania rozwiązań ICT jest firma Electrolux Poland Sp. z o.o., która wykorzystuje aplikację Energia®3 naszej firmy oszczędzając energię potrzebną na wytworzenie jednego produktu o 15% (w okresie 2008–2012).

Zapraszamy do lektury.

Glob Energia nr.01/2014