
Grupa inżynierów tworzy spółkę cywilną pod nazwą NUMENOR. Powstaje program ONEKWMS, który współpracuje z nową generacją kilowatomierza KWMS-3 (Pozyton). Program jest wykorzystywany w codziennej pracy przez ponad 100 użytkowników.
1994
Powstaje program nazwany po prostu ENERGIA®, który jesienią 1994 roku zostaje wdrożony w Zielonogórskich Zakładach Energetycznych i odczytuje dane z kilkudziesięciu urządzeń KWMS-3 i kilkudziesięciu elektronicznych liczników energii LZM.
1996
Trwają prace rozwojowe nad programem ENERGIA®, których celem jest obsługa większej liczby urządzeń pomiarowych oraz obsługa nowych typów urządzeń pomiarowych i transmisyjnych, które pojawiają się na rynku. Program dostaje także nową szatę graficzną. Debiutuje ENERGIA®2, która dalej pracuje na platformie MS-DOS. Liczba użytkowników programu przekracza 200.
1989
Waldemar Bulica nawiązuje współpracę z grupą inżynierów i programistów. Efektem współpracy jest zestaw kilku programów odczytujących i interpretujących dane pomiarowe zbierane przez urządzenia KWMS (Pozyton). Programy pracują pod kontrolą systemu operacyjnego MS-DOS.

1993
1995
NUMENOR zamienia się w NUMERON i wprowadza się do swojej pierwszej siedziby w Częstochowie przy al. Jana Pawła II 56/58.




1997
ENERGIA®3 dla Windows. Program zyskuje nową szatę i nowe możliwości.

2000
Powstaje Pracownia Informatyki Numeron Sp. z o.o.
Numeron s.c. funkcjonuje równolegle do 2003 realizując swoje zobowiązania.

2001
NUMERON, jako pierwszy w Polsce, uruchamia transmisję danych z liczników energii elektrycznej po sieci Ethernet z wykorzystaniem swojego autorskiego rozwiązania – lokalnego odczytu danych do bufora pamięci nieulotnej EEPROM. Pierwsze urządzenie – iSerwer®, jest do dzisiaj (fotografię wykonano w lipcu 2015 r.) zamontowane w GPZ Janów, w Łodzi.

2002
W NUMERON powstaje pierwsze w Polsce urządzenie do transmisji danych z liczników energii z wykorzystaniem mechanizmów poczty elektronicznej. eMajler®1 – odczytuje dane z licznika, buforuje je w pamięci i w zadanym harmonogramie wysyła je pocztą elektroniczną do wybranych adresatów. Urządzenie potrafi również przesłać dane, z wewnętrznego bufora, robiąc to 20 razy szybciej, niż odczytując je bezpośrednio z licznika. eMajler®1 jest rozwiązaniem prawdziwie rewolucyjnym jeśli chodzi o sposób odczytu i transmisji danych z liczników. Technologię zainicjowaną przez NUMERON zastosowało później i stosuje do dzisiaj wielu naśladowców.
2003
NUMERON staje się kreatorem nowych rozwiązań i innowacji. W ofercie pojawia się urządzenie iKoncentrator, które umożliwia pomiar różnych mediów energetycznych w technologii impulsowej, tworząc profil obciążenia z dowolnym interwałem czasowym od 1 do 60 minut.

2004
Numeron przenosi się do większej siedziby przy ulicy Bronisława Czecha 16.
2009
Przenosimy się do Częstochowskiego Parku Technologicznego przy Wałach Dwernickiego 117/121.2012
Powstaje mReader®4 – aplikacja na smartfona, pracująca pod kontrolą systemu Android, służąca do lokalnego odczytu liczników mediów energetycznych. Aplikacja posiada wiele innych użytecznych funkcji, na które pozwala system operacyjny.
2005
Powstaje mReader® – małe przenośne urządzenie do lokalnego odczytu liczników energii. Produkt staje się bardzo popularny i rozchodzi się w ilości ponad 1100 sztuk, co na hermetycznym rynku jest bardzo dobrym wynikiem. Wiele egzemplarzy urządzenia pracuje do dziś.
Powstają nowe wersje urządzenia iSerwer® i eMajler®, które systematycznie rozszerzają swoje możliwości.
2006
Chcąc zapewnić naszym Klientom najwyższą jakość usług, pod koniec roku 2006 Numeron wdraża i certyfikuje system zarządzania jakością zgodny z wymaganiami normy ISO 9001:2001. Wdrożenie to odbyło się w ramach projektu współfinansowanego w 50% kosztów kwalifikowanych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
2010
Premiera najnowszej wersji naszego flagowego produktu – ENERGIA®4. Jest to program napisany zupełnie od podstaw, w nowej technologii. Pozbawiony jest wszelkich naleciałości związanych z prawie 20 latami tworzenia aplikacji dla zdalnych pomiarów energii elektrycznej w Polsce. Program umożliwia odczyt i rozliczanie wszystkich mediów energetycznych. W tym czasie Energia®3 ma już ponad 700 wdrożeń.Styczeń 2014
System Energia®4 skutecznie pozyskuje dane pomiarowe z kilkudziesięciu typów urządzeń pomiarowych – liczników energii elektrycznej, analizatorów jakości energii elektrycznej, przeliczników gazu, ciepłomierzy, mierników sprzężonego powietrza, oraz wodomierzy.
Wrzesień 2014
Premiera urządzeń odczytowych proBox opartych o system operacyjnych Linux.
Lipiec 2015
Wdrażamy system zarządzania ISO 18001:20042016
Światło dzienne ujrzał najnowszy produkt – mReader®Opto, łączący cechy doskonałej głowicy optycznej i wersji mini aplikacji mReader.2017
Urządzenia proBox2 i N2020 zyskały nową funkcjonalność. Dzięki mapie modbus i konwertowaniu w locie protokołów IECi DLMS do Modbus łączą świat pomiarów ze światem automatyki budynkowej i SCADA.
2018
Nowa wersja hardware urządzeń proBox2, N20xx została wzbogacona o funkcjonalność IoT Node-RED.
Dzisiaj!
Stale pracujemy nad rozwojem naszych produktów.
Zapraszamy do współpracy…