NUMERON świętuje w tym roku 25-lecie działalności!

W czerwcu 1995 roku powstała Pracownia Informatyki NUMERON.

 #covid19 Okoliczności spowodowały, że rocznicy tej nie będziemy mogli obchodzić hucznie i wspólnie z gronem naszych bliskich współpracowników oraz Klientów. Nasza współpraca trwa nierzadko od początku istnienia firmy, a szczególnym sentymentem darzymy dziś liczne grono użytkowników oprogramowania – ENERGIA®, które korzystna z niego nieprzerwanie od wielu lat i przechodzi wraz z nami przez wszystkie etapy jego doskonalenia.

#wiedza #doświadczenie Od samego początku celem NUMERON jest wsparcie Waszej działalności wiedzą ekspercką i praktyczną. Przez te wszystkie lata, działając na rynku lokalnym, a później krajowym, uważnie wsłuchując się w sugestie Klientów i dostosowując oferowane systemy do wymagań ciągle zmieniającego się otoczenia, intensywnie rozwijaliśmy funkcjonalności oprogramowania ENERGIA4 oraz dostępny asortyment produktów do zdalnego odczytu i transmisji danych pomiarowych.
Działając w okolicznościach dynamicznych zmian rynku energii oraz rozwoju technologii informatycznych, staramy się zapewnić Wam dostęp do rozwiązań na bazie najnowocześniejszych technologii programistycznych, transmisyjnych oraz komunikacyjnych.

⚡⚡Dziś wiemy na pewno ⚡⚡
Jesteśmy mistrzami odczytu i transmisji danych pomiarowych❗ 💪
• Tworzymy jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm, oferujących rozwiązania IT dla energetyki w Polsce❗ 🏆

A wszystko zaczęło się 25 lat temu!

  • Już w 1989r. Waldemar Bulica (do dziś Prezes NUMERON) nawiązuje współpracę z grupą inżynierów i programistów. Efektem jest zestaw kilku programów odczytujących i interpretujących dane pomiarowe zbierane przez urządzenia KWMS (prod. Pozyton). Programy pracują pod kontrolą systemu operacyjnego MS-DOS.
  • W 1993r. powstaje spółka cywilna NUMENOR oraz program ONEKWMS, który współpracuje z nową generacją kilowatomierza KWMS-3 (prod. Pozyton). Program jest wykorzystywany w codziennej pracy przez ponad 100 użytkowników. 
  • W 1994r. pierwsza wersja programu nazwanego po prostu ENERGIA® zostaje wdrożona w Zielonogórskich Zakładach Energetycznych. Odczytuje dane z kilkudziesięciu urządzeń KWMS-3 i kilkudziesięciu elektronicznych liczników energii LZM.
  • W 1995r. NUMENOR zamienia się w NUMERON.
  • Trwają prace rozwojowe nad programem ENERGIA®, których celem jest obsługa większej liczby oraz nowych typów urządzeń pomiarowych i transmisyjnych, które pojawiają się na rynku. Program dostaje także nową szatę graficzną. Debiutuje ENERGIA®2, która dalej pracuje na platformie MS-DOS. Liczba użytkowników programu przekracza 200.
  • W 1997 roku powstaje ENERGIA®3 dla Windows. Program zyskuje nową szatę i nowe możliwości. Oprogramowanie doczekało się ponad 700 wdrożeń.
  • Pełna wersja Historii NUMERON TU

My skupiamy się na DZIŚ! Stale pracujemy nad rozwojem naszych produktów. Kierunki wyznaczają nam mega trendy na rynku energii, które są zbieżne z obszarami zainteresowania naszych Klientów: DSR, rynek mocy, efektywność energetyczna, Internet Rzeczy, cyberbezpieczeństwo.

25-te urodziny to dla nas powód do dumy, szczególnie że wyrośliśmy z polskiej myśli technicznej i rozwijamy się równocześnie z polskim rynkiem energii. Jednak w tym roku czujemy, że naszym największym urodzinowym osiągnięciem jest stanie na wysokości zadania oraz pełna dyspozycyjność wobec Naszych Klientów w trudnych i nieprzewidywalnych czasach. Wspieramy Was nie tylko w obszarze technicznym, ale także dzięki elastycznemu podejściu do świadczenia usług. Tworzymy indywidualne rozwiązania, dopasowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających Zleceniodawców.

– Zarząd Pracowni Informatyki NUMERON.

Sto Lat NUMERON!