O nas

Firma Pracownia Informatyki NUMERON Spółka z o.o. istnieje na rynku od 1995 roku. Początkowo jako spółka cywilna a od 2000 roku jako spółka z o.o. Szczegółowo o naszej historii można  przeczytać na stronie historia. Zachęcamy do lektury.

Od początków działalności specjalizujemy się w projektowaniu oraz wdrażaniu systemów wspierających zarządzanie produkcją, obrotem, dystrybucją oraz zużyciem energii elektrycznej. Wykonujemy kompleksowe prace związane z modernizacją układów pomiarowo – rozliczeniowych energii elektrycznej zgodnie z wymaganiami stawianymi przez lokalnych Operatorów Systemu Dystrybucyjnego oraz Wolny Rynek Energii. Dzięki swoim rozwiązaniom zapewniamy naszym Klientom stały dostęp do danych pomiarowych – również w czasie rzeczywistym (on-line).

Jesteśmy autorami oraz jedynymi dystrybutorami znanego w środowisku systemu odczytowego dla liczników energii elektrycznej – programu ENERGIA®, który jest jednocześnie pierwszym tego rodzaju systemem wspierającym procesowe zarządzanie zakładową gospodarką energetyczną. System ENERGIA®  to zestaw modułów programu komputerowego, służących do pozyskiwania, gromadzenia oraz szczegółowej analizy danych pomiarowych. Dzięki bogatej bibliotece raportów, program umożliwia rozbudowaną funkcję raportowania. Dostępny moduł odczytu liczników w czasie rzeczywistym, umożliwia odczyt parametrów liczników w trybie on-line, dzięki czemu możliwa jest natychmiastowa reakcja w przypadku wykrycia niestandardowych wartości przekazywanych parametrów. ENERGIA®  to jedno z najbardziej popularnych w Polsce rozwiązań, które pozwalają Użytkownikom zoptymalizować zużycie energii i obniżyć związane z tym koszty.

Firma Numeron świadczy także kompleksowe usługi wdrożeniowe oraz w zależności od stawianych przez Inwestora wymagań wykonuje modernizacje i rozbudowę istniejących systemów oraz układów pomiarowych. Ogromna różnorodność naszej oferty jest dostosowana do Klientów pochodzących ze wszystkich segmentów rynku energetycznego – zarówno konsumentów energii, jak i przedsiębiorstw dystrybucji, obrotu lub posiadających własne jednostki wytwórcze energii elektrycznej.

Jesteśmy polskim przedsiębiorstwem. Wszystkie nasze produkty wykorzystują polską myśl techniczną. Nie jesteśmy związani kapitałowo z żadnym producentem oprogramowania czy urządzeń pomiarowych. Swój rozwój w całości finansujemy z własnych środków. Staramy się także korzystać z szeregu programów, które umożliwiają dofinansowanie ze środków unijnych.

Serdecznie zapraszamy do licznego grona naszych Klientów.

W celu zapewnienia wysokiej jakości ochrony danych klientów, nasza firma posiada Koncesję na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie: usług ochrony osób i mienia realizowanych w formie zabezpieczenia technicznego